HRY

The Path: Hororová Karkulka v existenciální krizi

26. července 2017 v 18:00 | Severka
Vaše babička je nemocná. Běžte ji navštívit do její chaloupky uprostřed lesa - a hlavně zůstaňte na cestě! V lese totiž číhá zlý vlk...
The Path je tajemná, hororová, krásně atmosférická hra o tom, co se může stát, když sejdete z cesty. A nemáte jen jednu Karkulku, ale hned šest! Každá má svůj vlastní příběh a svého vlastního vlka.


Home: Zaklínačský balzám na duši

14. července 2017 v 18:32 | Severka
Jak jste si už možná mohli všimnout, nejsem žádný hardcore hráč a nejradši mám hry, které jsou spíš takové interaktivní vyprávění. Jinak tomu není ani u hry Home - podle vlastních slov vývojáře je to krátký příběh o jednom dobrodruhovi, jeho domě a lidech, kteří tam s ním začali žít. Že to zní trochu nudně? Čtěte dál!


Take a Walk: Virtuální procházka pro kancelářské krysy

8. května 2017 v 11:58 | Severka
Znáte to... sedíte si tak v kanceláři u firemního počítače, před vámi ještě hromada nezpracovaných mailů, a jediné, po čem toužíte, je vypadnout aspoň na chvíli z té sklobetonové krychle a teleportovat se někam, kde je ticho, klid a vzduch nerecyklovaný klimatizací.
A autora téhle hry přesně taková situace inspirovala... no, k vytvoření téhle hry :)


Shadows That Run Alongside Our Car: Komorní zombie apokalypsa

5. února 2017 v 15:25 | Severka
Tenhle počin s příliš dlouhým názvem je herním ekvivalentem komorního dramatu.
Shadows That Run Alongside Our Car je vizuální novela - tedy vlastně interaktivní příběh. Dva cizinci spolu ujíždějí starým omláceným autem bůhví kam, dokud jim nedojde benzín a nedožene je nedávno vypuklá zombie apokalypsa. Na začátku si vyberete, za koho chcete hrát a svými rozhodnutími se nakonec dostanete k jednomu ze šesti možných konců. Celá hra se odehrává prakticky v jediném záběru, který dokresluje pomalu tmavnoucí obloha v pozadí a atmosférická hudba.


Ghost Host: Když vám duchové ukradnou pizzu...

4. října 2016 v 14:30 | Severka
Představte si takový normální páteční večer. Nudíte se v práci a těšíte se na víkend... a v tom po vás šéf hodí krabici z pizzou a vyhodí vás ven, že ji máte doručit co nejdřív. Po nekonečné cestě konečně zastavíte na správné adrese. I když... jak často si majitelé obřích viktoriánských sídel objednávají pizzu domů?
Zvonek jste nenašli a hlavní dveře jsou pootevřené. Vklouznete opatrně dovnitř. Nikde nikdo a všude je tma - ještě že máte baterku! Rozsvítíte, abyste se podívali, pro koho ta pizza vlastně byla... a zjistíte, že to byl jenom čísi nejapný kanadský žert. Super, a co teď? Než se stačíte rozmyslet, objeví se duch, a jako by se nechumelilo vám pizzu sebere a zmizí. Ale s prázdnou se do práce vrátit nemůžete, šéf vás zabije! Nezbývá, než se pokusit získat ji zpátky...


The Amazing Fix: Klikací OCD terapie

14. září 2016 v 18:11 | Severka
Přiznávám se, mám ráda uklízení. A mám ráda, když jsou věci pěkně srovnané. Nesnáším, když někdo odkládá věci náhodně po bytě a neuloží je zpátky na svoje místo. Ano, možná mám mám trochu obsedantně kompulzivní tendence. A možná právě proto se mi tahle hra tak líbí.


Village of Nightmares: Zombie strategie do kapsy

24. ledna 2016 v 0:21 | Severka
Píše se rok 2011, postapokalyptický svět je zamořený živými mrtvolami. Spolu s pár posledními přeživšími se zabarikádujete v malé usedlosti, uprosřed ničeho, obklopeni jen nekonečnou sněhovou pustinou. Zásoby se rychle tenčí a škrábání nemrtvých rukou na bránu je noc co noc silnější. Nezbývá, než se vydat ven v naději, že někde v tom nekonečném sněhu najdete pomoc... a možná i lék.


Run Jesus Run: Nový zákon v pěti vteřinách

15. května 2015 v 18:00 | Severka
Hledáte praktickou hru do života, jejíž hraní vám nezabere víc než pauzu mezi dvěma upitími kafe? Všechno podstatné o světoznámém prorokovi vám v několika vteřinách sdělí tato hra s příznačným názvem...


A možná přijde i Jidáš.

Alone I Art: Staňte se zlodějem umění

8. května 2015 v 19:59 | Severka
Potřebujete zabít pauzu v práci a máte rádi umělecké galerie? Co takhle zkusit z jedné nějaké to dílo ukrást? Stačí nasadit řádné maskování - klobouk, černé brýle a supernenápadný dlouhý kabát, pod který leccos schováte - a vzhůru do toho. Odneste, co můžete, a hlavně se nenechte chytit!


Escape From 26: Jednohubka na nedělní odpoledne

11. března 2014 v 18:00 | Severka
Představte si svět skládající se ze spousty zavěšených ptačích klecí.
Každá klec má své číslo a je v ní krásný velký dům se zahradou, ve kterém bydlí spokojení lidé. Ovšem poslední dobou moc spokojení nejsou, protože někdo, kdo se o klece pravidelně staral, toho nedávno nechal. A tak domy, zahrady i lidé chátrají a nikdo neví, co se děje a co s nimi vlastně bude. Když se najednou ocitnete v kůži Lilly, která se nedávno přistěhovala do klece číslo 26, je na vás, abyste záhadu - s trochou nadpřirozené pomoci - rozluštili.

 
 

Reklama